Profil

Jmenuji se Martin Staviař a narodil jsem se v roce 1984 v Hranicích. Po absolvování Gymnázia Hranice jsem vystudoval obor Kybernetika a měření na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze (2006) a obor Podnikání a management v průmyslu na Masarykově ústavu vyšších studií ČVUT v Praze ve spolupráci s VŠE v Praze (2009).

Od roku 2006 se zabývám lokalizací softwaru a překlady z oblasti zdravotnické techniky. V minulosti jsem se jako projektový manažer podílel prostřednictvím subdodavatele na lokalizačních projektech společnosti Microsoft a na mnoha menších projektech.

V posledních letech stojím za projektem Kurzy Hranice zaměřeným na poskytování jazykových kurzů, ve kterém se tak trochu snažím dokázat, že se v tomto oboru dá podnikat i bez dotací.

Mezi mé hlavní zájmy patří historie, četba, jsem fanoušek heavy metalu. Volný čas věnuji rodině a v poslední době zejména rekonstrukci vesnické usedlosti v nedalekém Středolesí.

Zastávám názor, že stát by měl občanům zasahovat do života co nejméně a měl by se podílet především na budování a údržbě infrastruktury, zajištění bezpečnosti a vytváření svobodné společnosti. Stát by neměl občanům klást překážky a omezovat je jak v osobních životech, tak ani v podnikání. Jsem členem Strany svobodných občanů.