Volby do zastupitelstva v Hranicích

Martin Staviař

Letos ve volbách do zastupitelstva v Hranicích „kryjeme záda“ ODS, já kandiduji jako čtvrtý na kandidátní listině.

Společně kandidujeme na kandidátní listině „ODS s podporou Svobodných“ a předvolební spolupráci považuji za určité stmelení pravicových sil v Hranicích a možnost vytvořit a prosazovat společný program. Byla by škoda nedat voličům Svobodných z minulých let šanci znovu nás podpořit (V loňských volbách do sněmovny jsme v Hranicích získali 1,68 %, což bylo mírně nad celorepublikovým průměrem). Na druhou stranu by podpora nestačila pro vytvoření samostatné kandidátky a s neúplnou kandidátkou bychom pouze tříštili pravicovou voličskou základnu bez naděje na úspěch.

Naše předvolební stránka na Facebooku: https://www.facebook.com/ODS.Svobodni.Hranice

Náš web: http://odssvobodnihranice.cz/

 

Zde je mé představení pro volby do zastupitelstva:

„Živím se jako překladatel a vedu jazykové kurzy. V Hranicích jsem se narodil a kromě několika málo let zde žiji prakticky celý život. Během studií a krátce po nich jsem sice vystřídal jiná bydliště, ale když jsem zakládal rodinu, věděl jsem, že se chci vrátit do Hranic. Důvodů je mnoho. Jedním z nich je poloha, díky které to nemáme daleko za prací, zábavou nebo nakupováním.

Rodiny s dětmi ocení relativně velký výběr základních a středních škol a sportovního vyžití jak pro děti, tak i pro dospělé. V době, kdy jsem se rozhodoval usadit zpět v Hranicích, působily Hranice stále jako relativně klidné, bezpečné město s dobře propustnou dopravní sítí. Poslední dobou mám ale podobně jako ostatní pocit, že se situace mění k horšímu. V dopravní špičce a často i mimo ni trápí město dopravní zácpy, přibývá stížností na rušení nočního klidu, centrum města je mrtvé a neláká k procházkám, sídliště trápí problémy s parkováním.

Chápu, že například v případě parkování není jednoduché najít okamžité řešení, které by výrazně nezasáhlo do zeleně, ale existují kompromisy, které umožní rozšíření parkovacích míst při zachování zeleně. Není nutné „znovu vynalézat kolo“ – stačí se inspirovat v jiných městech.

K plynulosti dopravy by přispěla revize a zrušení některých dopravních omezení a samozřejmě také realizace projektů, které jsou zatím jen „na papíře“.

V situaci, kdy Hranice hospodaří s přebytkovým rozpočtem, je na čase, aby to občané pocítili. Tím nemyslím neúčelné promrhání prostředků na zbytečnosti, ale investice do řešení nejpalčivějších problémů tak, aby to bylo přínosné pro všechny obyvatele.

Často jde i o to dělat věci jednoduše a nevymýšlet zbytečnosti. Běžný občan či turista totiž ocení spíše čisté a funkční veřejné toalety před solárně nabíjenou lavičkou s informačním panelem.“

Komentáře

(počet komentářů)